XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

2024-06-23

Nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Specjalnym gościem była pani Marta z Biblioteki Miejskiej w Rybniku. Uczniowie z klas I - III wysłuchali wyjątkowej historii Katarzyny Zych „Potwory książkowe”. Dzięki niej powtórzyli sobie z jakich części składa się książka oraz kto bierze udział w jej powstawaniu. Dzięki zabawnym postaciom potworów książkowych utrwalili sobie również w jaki sposób dbać o książki.

Również uczniowie klas starszych włączyli się w obchody głośno czytając na zajęciach wybrane fragmenty lektur.

Na zakończenie przedszkolaki z najstarszej grupy przedszkolnej i uczniowie klasy 7 spotkali się na szkolnym boisku na plenerowe czytanie. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajek czytanych przez starszych kolegów.

Wydarzenia te miały na celu promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków i uczniów i zachęcenie ich do odkrywania fascynującego świata książek.