Relacja ze szkolnego festynu "Biesiada Śląska"

2024-06-10

Dnia 6 czerwca nasza szkoła zorganizowała festyn pod nazwą "Biesiada Śląska". Wydarzenie to zgromadziło całą społeczność szkolną oraz gości, którzy licznie przybyli, aby wspólnie celebrować śląskie tradycje i kulturę.

Festyn rozpoczął się częścią artystyczną, w której nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty. Występy taneczne, muzyczne oraz recytacje wprowadziły wszystkich w wyjątkowy nastrój i podkreśliły bogactwo śląskiego folkloru.

W występach artystycznych zaprezentowali się także zaproszeni goście: zespół "Przygoda" oraz zespół folklorystyczny "Książeniczanki".

Swoją obecnością zaszczycili nas także: panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz radny z naszej dzielnicy pan Andrzej Sączek.

Podczas festynu dostępnych było wiele atrakcji związanych z naszym regionem.

Do zwiedzania udostępniono Izbę śląską, w której zgromadzone zostały wyjątkowe eksponaty.

Goście mieli okazję nauczyć się heklowania, czyli szydełkowania, oraz plecenia wianków. Dzieci chętnie korzystały z możliwości malowania twarzy i puszczania baniek mydlanych. Wielu uczestników przyciągnęła wystawa militariów. Uczestnicy festynu mogli skorzystać z możliwości przejażdżki motorem lub bryczką.

Kulinarną atrakcją była degustacja tradycyjnej pajdy chleba ze smalcem, która cieszyła się ogromnym powodzeniem oraz przepyszne ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów.

Pokaz gołębi również przyciągnął licznych zainteresowanych, a dzieci miały wyjątkową okazję puścić swojego gołąbka w niebo.

Wielką atrakcją dla najmłodszych był wóz strażacki, który można było obejrzeć z bliska, a nawet wejść do środka.

Festyn "Biesiada Śląska" był nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także do pogłębienia więzi społecznych i kultywowania śląskich tradycji. Uczestnicy opuszczali teren szkoły z uśmiechami na twarzach, pełni wrażeń i pozytywnych emocji. Wydarzenie to pokazało, jak ważne są dla nas tradycje regionalne oraz integracja całej społeczności szkolnej i lokalnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu w szczególności Radzie Rodziców oraz uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w naszej szkole!

Relacja z Festynu Szkolnego "Biesiada Śląska"