***Wizyta gości z Hiszpanii***

2024-06-07

W dniach 3-6 czerwca nasza szkoła miała zaszczyt gościć nauczycieli z Hiszpanii: Martę, Sandrę i Francisco. Ich wizyta była okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania funkcjonowania naszej placówki edukacyjnej.

Francisco wraz z Martą - nauczycielką języka angielskiego w hiszpańszpiej szkole - zaprezentowali naszym uczniom ich szkołę i pomysł na projekt. Nasi uczniowie mieli zaś okazję przełamać barierę językową i zadać najbardziej nurtujące ich pytania.

Przybyli goście mieli możliwość obserwowania codziennego życia szkolnego. Z dużym zainteresowaniem przyglądali się metodom nauczania stosowanym przez naszych nauczycieli, poznawali potrzeby uczniów i sposoby radzenia sobie naszej placówki z wyzwaniami edukacyjnymi.

Pobyt hiszpańskich nauczycieli zakończył się ich uczestnictwem w szkolnym festynie, który odbył się 6 czerwca. Festyn wywarł na nich ogromne wrażenie. Byli pod wrażeniem organizacji, różnorodności atrakcji oraz zaangażowania uczniów, rodziców i nauczycieli. Wyrazili również swoje uznanie dla integracji całej społeczności szkolnej podczas tego wydarzenia.

Wizyta nauczycieli z Hiszpanii nie była jedynie kurtuazyjną wizytą. Owocem tego spotkania jest rozpoczęcie współpracy między naszą szkołą a szkołą hiszpańską. Od nowego roku szkolnego będziemy realizować wspólny projekt w ramach programu Erasmus. To przedsięwzięcie otwiera przed nami nowe perspektywy oraz daje nadzieję na obiecującą i owocną współpracę, która wzbogaci doświadczenia zarówno naszych uczniów, jak i uczniów z Hiszpanii.

***Wizyta gości z Hiszpanii ***

Cieszymy się na nadchodzące wyzwania i możliwości, jakie niesie ze sobą ten międzynarodowy projekt. Współpraca ta będzie dla nas wszystkich cennym doświadczeniem oraz okazją do dalszego rozwoju i wymiany klturowej.