Wycieczka "Wzdłuż Sudetów"

2023-10-16

Uczniowie klas IV i VII w dniach 11-13.10.2023 r. w ramach 3-dniowej wycieczki "Wzdłuż Sudetów" odwiedzili miejca związane z historią i kulturą regiony. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Góry Św. Anny, następnie uczniowie pojechali do Mosznej, gdzie w zamkowych wnętrzach uczestniczyli w warsztatach. Drugiego dnia, po przejeździe pociągiem Kolei Dolnośląskich najpiękniejszą trasą kolejową w Polsce, dzieci zobaczyły położony nad skalnym wąwozem Zamek Książ, a w nim punkt widokowy, tarasy ogrodowe, wnętrza zamku. Odwiedzili również Świdnicę (miasto) oraz Kościół Pokoju wpisany na listę zabytków UNESCO i Katedrę. W Prudniku natomiast odbyły się dla uczniów warsztaty tkackie w Muzeum Ziemi Prudnickiej, a następnie odwiedzili Sanktuarium Św. Józefa - miejsce internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Wycieczka z programu "Poznaj Polskę"

Zdjęcia poniżej >>>