Poznajemy historię naszego miasta i lokalne miejsca pamięci

2023-10-18

21 września 2023 r. uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców oraz nauczyciela historii i edukacji regionalnej odbyli wycieczkę po lokalnych miejscach pamięci w Rybniku. Program wycieczki obejmował:

- Zwiedzanie rynku w Rybniku z jego bogatą historią, pokazanie uczniom miejsca wizytacji polskiego wojska przez Józefa Piłsudskiego, który przebywał w Rybniku 22.08.1922 roku - zdjęcie nr 1.

- Zwiedzanie  rybnickiej Bazyliki  oraz pomnika papieża Jana Pawła II, wielkiego polskiego patrioty - zdjęcie nr 2.

- Wizyta pod Starym Kościołem, miejscem powstania Ruch Światło - Życie, którego założycielem był ks. Franciszek Blachnicki- zdjęcie nr 3

- Odwiedzono również  rybnicki cmentarz, gdzie znajduje się Pomnik Powstańców Śląskich oraz mogiły upamiętniające  obrońców Rybnika z 1 września 1939 roku.

- Uczniowie oddali także hołd pod obeliskiem  kpt. Janowi Kotuczowi, bohaterskiemu obrońcy Rybnika z września 1939 roku.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej: >>>>>>>>>>>>>>>>